Part Number: LANK16-225
LANDRUM SPRINGS
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
LANK16-225
MPN:
K16-225
Weight:
9.00 LBS
Description
  • 5.0 in OD
  • 16.000 in length
  • 225 lb/in rate
  • Coil spring
  • Conventional design
  • Rear suspension
  • Gold powder coat
  • Sold individually
View AllClose
Specs
MFG Part #:
K16-225
Fitment
Fitment for Landrum 5in. x 16in. x 225# Rear Spring K16-225