Hot Cams Valve Shim 7.48mm x 1.65mm for Honda CRF 150R 2007-2018 5PK748165
Part Number: 09261311
MPN:
5PK748165
Weight:
0.05 LBS
Description
  • Fits: Honda CRF 150R (2007–2018)
  • Size: 7.48mm diameter
  • Thickness: 1.65mm
  • Quantity: Five shims
  • Material: Precision-engineered steel
  • Meets OEM specifications
  • Bolt-on replacement
  • MPN: 5PK748165
OUTSIDE DIAMETER METRIC:
7.48 MM
VALVE SHIM THICKNESS METRIC:
1.65 MM
OFF-ROAD
Fitment
Fitment for Hot Cams Valve Shim 7.48mm x 1.65mm for Honda CRF 150R 2007-2018 5PK748165