Hot Cams Valve Shim 9.48mm x 3.30mm for Honda CRF450R 2002-2018 5PK948330
Part Number: 09261414
MPN:
5PK948330
Weight:
0.05 LBS
Description
  • Dimension: 9.48mm x 3.30mm
  • Fitment: Honda CRF450R 2002-2018
  • Quantity: 5 shims per pack
  • Material: Hardened steel construction
  • Precision-engineered tolerances
  • Bolt-on installation
  • OEM-equivalent quality
  • MPN: 5PK948330
VALVE SHIM THICKNESS METRIC:
3.30 MM
OUTSIDE DIAMETER METRIC:
9.48 MM
Fitment
Fitment for Hot Cams Valve Shim 9.48mm x 3.30mm for Honda CRF450R 2002-2018 5PK948330