MOOSE RACING Valve Shim - 7.48 x 3.00 - 5 pack MSE5PK748300
Part Number: 09261894
MOOSE RACING
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
MPN:
MSE5PK748300
Weight:
0.05 LBS
Description
  • Size: 7.48 x 3.00mm
  • Material: 4140 cold-rolled steel
  • Construction: Forged, not sintered
  • Laser-etched identification
  • Quantity: 5-pack
  • Professional-grade durability
  • MPN: MSE5PK748300
View AllClose
Specs
VALVE SHIM THICKNESS METRIC:
3.00 MM
MATERIAL:
ROLLED
MATERIAL:
STEEL
RIDING STYLE:
OFF-ROAD
OUTSIDE DIAMETER METRIC:
7.48 MM