Hot Cams Valve Shim 9.48mm x 3.10mm for Honda CRF450R 2002-2012 5PK948310
Part Number: 09261410
MPN:
5PK948310
Weight:
0.06 LBS
Description
  • Fits Honda CRF450R 2002-2012
  • Dimensions: 9.48mm x 3.10mm
  • Pack quantity: Five shims
  • Precision-engineered construction
  • OEM-spec clearance performance
  • Bolt-on replacement
  • Reduces valve wear
  • MPN: 5PK948310
OUTSIDE DIAMETER METRIC:
9.48 MM
VALVE SHIM THICKNESS METRIC:
3.10 MM
Fitment
Fitment for Hot Cams Valve Shim 9.48mm x 3.10mm for Honda CRF450R 2002-2012 5PK948310