Hot Cams Valve Shim 9.48mm x 3.25mm for Honda CRF450R 2002-2012 5PK948325
Part Number: 09261413
MPN:
5PK948325
Weight:
0.06 LBS
Ships from Manufacture | Call to Order (231) 767-5055
Description
  • Size: 9.48mm OD
  • Thickness: 3.25mm
  • Quantity: Five shims
  • Fitment: Honda CRF450R 2002-2012
  • Material: Hardened steel
  • Application: Valve clearance adjustment
  • Installation: Requires valve cover removal
  • MPN: 5PK948325
OUTSIDE DIAMETER METRIC:
9.48 MM
VALVE SHIM THICKNESS METRIC:
3.25 MM
Fitment
Fitment for Hot Cams Valve Shim 9.48mm x 3.25mm for Honda CRF450R 2002-2012 5PK948325