Hot Cams Valve Shim 9.48mm x 2.85mm 5PK948285
Part Number: 09261405
HOT CAMS
(No reviews yet) Write a Review
SKU:
MPN:
5PK948285
Weight:
0.05 LBS
Description
  • Dimension: 9.48mm x 2.85mm
  • Quantity: Five shims
  • Material: High-quality steel
  • Precision-engineered tolerances
  • Fits multiple engine models
  • Bolt-on installation
  • Professional or DIY-suitable
  • MPN: 5PK948285
View AllClose
Specs
RIDING STYLE:
ATV
TYPE:
VALVE
MATERIAL:
STEEL
OUTSIDE DIAMETER METRIC:
9.48 MM
RIDING STYLE:
ADVENTURE TOURING / DUAL-SPORT
OFF-ROAD
SNOW
PRODUCT NAME:
SHIM
STREET
UTV
WATERCRAFT
UNITS:
5 PACK
VALVE SHIM THICKNESS METRIC:
2.85 MM
Fitment
Fitment for Hot Cams Valve Shim 9.48mm x 2.85mm 5PK948285